www.uvondrasku.cz
www.uvondrasku.cz

HOME

Penzion

Nabízíme Vám ubytování v malebné obci Katovice, která leží na oblíbené "vodácké" řece Otava.

Pro motoristy, penzion leží na hlavním tahu ze Strakonic do Horažďovic. Náš penzion Vám nabízí veškerý komfort a pohodlí na té nejvyšší úrovni.

V penzionu je k dispozici 21 lůžek v 7 pokojích, vybavených televizí a vlastním sociálním zařízením. Penzion je součástí útulné restaurace která vám nabízí velký výběr specialit místní kuchyně. Ubytování je vhodné pro celou veřejnost( obchodní cestující, rodinné dovolené, firemní zaměstnance atd.)

 

Celková kapacita penzionu je 21 lůžek :

3 pokoje s manželskou postelí + jedno lůžko

4 pokoje se třemi rozdělenými lůžky

 

Cena ubytování je včetně snídaně + rekreační poplatek

1 lůžko 1 noc 700,- Kč

pokud je pobyt delší než 5 nocí cena je snížena dle dohody.

 

Pro rodiny s miminkem nabízíme  zapůjčení postýlky.

 

Možnost ubytování se svým zvířecím miláčkem za poplatek:

kočka 100,- Kč

pes 150,- Kč

 

Městysem Katovice protéká, vodáky velmi oblíbená řeka Otava, tak se nabízí užít si  trochu pohodlí a příjemného prostředí i na vodáckém výletě. Proč nestrávit noc u nás v pohodlí našeho penzionu a využít tak naši nabídku příjemného a luxusního ubytování. Přes den se můžete vézt po vodě, jako pravý a nefalšovaný vodák, večer si dát horkou sprchu a ulehnout do měkké pohodlné postele :) Myslíme, že pro rodiny s dětmi je toto přímo nedocenitelné.

Náš penzion Vám nabízí ubytování v příjemném prostředí a s vybavením na té nejvyšší úrovni. V okolí naši vesnice se nachází spousta přírodních zajímavostí, pomineme li již zmiňovanou vodáckou řeku Otavu, nachází se v okolí i spousta turistických a cykloturistických tras. Z pamětihodností vyzdvihneme raně gotický kostel sv. Filipa a Jakuba ze 14.století. V letech 1580 až 1582 byl renesančně přestavěn stavitelem Tomášem Červeným z Mendrisia.  V okolí městyse bychom za všechny mohli jmenovat Katovickou, nebo li Kněží horu.  Katovická hora je jedinečnou lokalitou, zapsanou v "Nemovitých kulturních památkách okresu Strakonice". Existují i archeologické názory, že zánik hradiště na Katovické hoře, které způsobil rozsáhlý požár, byl důvodem, že Přemyslovci opustili toto místo a dali vystavět svůj kamenný hrad na vrchu Prácheň u Horažďovic, podle kterého pak bylo pojmenováno celé rozsáhlé správní území "Prácheňsko". A nebýt tohoto ničivého požáru? ... kdo ví jak by se toto území do dnes nazývalo! Slovanská pevnost na Katovické hoře byla vystavěna patrně v 9. století po Kristu, potom v průběhu 10. století ztrácela na významu.

Z novodobé historie tohoto místa stojí za zmínku, to, že v roce 1985 byla vyhlášena Přírodní rezervace Kněží hora, která je chráněným územím o rozloze 13,51 ha se zbytky teplomilné doubravy se zachovalou hájovou květenou. Je součástí Naučné stezky Kněží hora, která vede z obce zajímavými místy, známými z katovické historie a místních pověstí až k Žižkovu mostu.

Pokud nemáte vlastní vodácké vybavení, doporučujeme Vám Lodní Servis Strakonice, kde Vám vše zapůjčí a postarají se i o dopravu. (www.lodniservis.cz)

 

Poptávkový formulářAkce a novinky

Novinky v nabídce restaurace
Novinky v nabídce restaurace

Novinky v nabídce restaurace

Dětský koutek a venkovní posezení
Dětský koutek a venkovní posezení

Dětský koutek a venkovní posezení

Restaurace a penzion "U Vondrášků"
AMV Bohemia s.r.o.
Katovice 53, 38711
IČ: 251 53 421

Tel.: +420 604 913 533, +420 776 880 256
e-mail: restaurace@uvondrasku.cz
web: www.uvondrasku.cz
Pouze pro objednávky jídel s sebou
+420 733 480 395

Po-út: 9:00 - 17:30

St: 9:00 - 22:00
Čt: 9:00 - 17:30
Pá: 9:00 - 23:00
So 10:00 - 22.00
Ne: Zavřeno